e-drewno Państwowe Gospodarstwo Leśne
Lasy Państwowe
Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych
ul. Grójecka 127
02-124 Warszawa
EN PL Logowanie do E-drewno
jesteś w:
e-drewno » giełda » przetargi » Pytania i odpowiedzi »
Pytania i odpowiedzi
Czym jest e-drewno?
Polityka prywatności i bezpieczeństwo
Jak kupować?
Regulamin
Nie pamiętasz hasła?
Kontakt
 
Jak kupować
Składając ofertę z limitem ceny klient definiuje maksymalną cenę, jaką zgadza się zapłacić za przedmiot aukcji. System automatycznej licytacji oferuje minimalne kwoty potrzebne do przebicia ofert innych uczestników aukcji i jej wygrania. Postąpienie wynosi 1 zł.

Kontrahent na każdej aukcji może złożyć tylko jedną ofertę zakupu. Oferta może składać się z kilku wariantów ilośći i limitu ceny. Postąpienia mają czas równy czasowi zarejestrowania wariantu oferty na podstawie którego zostały uruchomione.

Oferta po zgłoszeniu zajmuje miejsce w rankingu ofert. Do momentu redukcji oferty o kolejności w rankingu decyduje czas ofert. Z chwilą redukcji w wyniku działania automatu oferta zredukowana osiąga swój limit ceny a oferty złożone przed ofertą zredukowaną osiągają ceny takie jak limit ceny oferty zredukowanej i wygrywają wcześniejszym czasem.

Oferty złożone później od oferty, która podlega redukcji aby z nią wygrać mają ceny podniesione o złotówkę ponad limit ceny oferty zredukowanej.
Oferty znajdujące się w rankingu ofert wygrywających na ostatnim miejscu, mogą zostać zredukowane, jednak nie niżej niż do poziomu najniższej (ustalonej dla tej aukcji) minimalnej ilości zakupu. Taka oferta będzie w polu "ilość" dodatkowo opatrzona literą "R". Jeśli oferta będzie miała przydzieloną ilość niższą od minimalnej ilości zakupu przesuwa się do rankingu ofert niewygrywających i w polu "ilość" dodatkowo opatrzona jest literą "T".

W danym momencie w aukcji uczestniczy (jest wyświetlany w rankingu ofert) wyłącznie jeden wariant i tylko ilość tego wariantu wpływa na wykorzystanie wadium kontrahenta.

Wariant kolejny uruchamia się automatycznie w momencie, gdy ilość zakupu na skutek redukcji spadnie poniżej ilości kolejnego wariantu.

Warianty oferty można dodawać, edytować (wariant aktywny) i usuwać (warianty oczekujące).

Podczas edycji wariantu aktywnego a także używając formularza na stronie szczegółów aukcji lub Maklera można obniżyć limit ceny wariantu aktywnego jednak tylko do poziomu bieżącej ceny na aukcji + 1 zł

Po zapisaniu edycji powstaje nowy wariant aktywny, z nowym czasem. Nowy czas oznacza pogorszenie jednego z parametrów wpływających na ranking - skutkiem, w przypadku pełnego obłożenia ilości na aukcji ofertami jest uruchomienie automatu licytującego i podniesienie bieżącej ceny kontrahenta.


Składanie ofert za pośrednictwem sieci Internet jest możliwe od chwili opublikowania aukcji do zakończenia licytacji.

Mechanizm dogrywki jest kolejnym elementem (oprócz kodów przy logowaniu) zapobiegającym nieuczciwym licytacjom przy pomocy programów typu "snajper", czyli ułatwiającym składanie ofert w ostatnich sekundach trwania aukcji. Dogrywka jest uruchamiana w momencie, gdy w ciągu ostatnich 30 sekund trwania licytacji zostanie złożona wygrywająca oferta. W takim wypadku licytacja zostaje wydłużona o 30 sekund licząc od czasu zarejestrowania takiej oferty. Każda kolejna oferta wygrywająca powoduje dalsze wydłużenie licytacji (czas złożenia oferty +30 sekund). Licytacja kończy się po 30 sekundach od złożenia ostatniej oferty wygrywającej.
           

Copyright © 2004 Talex S.A. 2007 Lasy Państwowe
CASIOPEA::framework [0.0046s]